Zestaw do Manicure Hybrydowego

Kusi Was domowy manicure hybrydowy? Zastanawiacie się która firma jest godna zaufania? Nie wiecie co wybrać, od czego zacząć?

Dziś zaczynam cykl postów dotyczących metody hybrydowej. Tematy jakie poruszę na blogu, to:
1. Opis zestawu do manicure hybrydowego
2. Lakiery hybrydowe które przetestowałam (m.in. cosmetics zone, semilac, indigo, eclair)
3. Tutorial : manicure hybrydowy krok po kroku
4. Ściąganie manicure hybrydowego
Więc zaczynamy! Dziś na pierwszy ogień idzie opis zestawu do manicure hybrydowego.

1020

1022

1023

1024
W skład takiego zestawu wchodzą: lampa UV (bądź LED), waciki bezpyłkowe, preparat do dezynfekcji narzędzi, cleaner, aceton, blok polerski, pilniczek, polerka, drewniany patyczek do manicure, kopytko do skórek, cążki (lub coś innego do usuwania skórek), zmiękczacz do skórek, primer, oliwka.

Zacznijmy od lampy UV i LED. Pierwszy typ jest na pewno tańszą opcją, ale też bardziej czasochłonną. Lampy UV utwardzają hybrydę w 2 minuty, zaś LED ok. 40s. Niby róźnica wynosi zaledwie powyżej 1 minuty, lecz gdy robicie sobie same paznokcie wtedy docenia się szybkość utwardzania lampy LED.
Jeśli chodzi o ceny to lampa UV (do domowego użytku) jest do nabycia za ok. 70 zł  (bądź nawet trochę taniej) lub bardziej profesjonalne ok. 200 zł.

Lampy LED są znacznie bardziej zróżnicowane w cenie. Taką lampę firmy semilac do domowego użytku widziałam za ok. 100zł, lecz bardziej profesjonalne lampy są znacznie droższe, kosztują nawet powyżej 1000 zł. Przed zakupem lampy UV bądź LED radzę przeczytać artykuł na temat parametrów obydu typu lamp (tutaj).
Zdecydowanym plusem lampy LED (oprócz  czasu utwardzania)  jest to, że nie ma potrzeby wymieniania żarówek (tak jak w lampach UV) przez co oszczędzamy pieniądze.

Inne narzędzia :
waciki bezpyłkowe – do przemywania paznokci, zdjemowania hybrydy
preparat do dezynfekcji narzędzi – używany szczególnie w przypadku robienia pazurków klientkom
cleaner – preparat do przemywania masy żelowej, odtłuszczenia paznokci
aceton – preparat do zdejmowania hybrydy
blok polerski – pilnik do matowienia płytki paznokcia
pilnik – pilnik do nadania kształtu
polerka (opcjonalnie) -polerowanie powierzchni paznokcia
drewniany patyczek do manicure (opcjonalnie) – wygodny przy malowaniu paznokci (do usuwania lakieru ze skórek)
kopytko do skórek (opcjonalnie) – kopytko do odpychania skórek (to narzędzie może zastąpić drewniany patyczek)
cążki (lub coś innego do usuwania skórek)
zmiękczacz do skórek (opcjonalnie) – ułatwia usuwanie skóek
primer (opcjonalnie) – primer lepiej wiąże plytkę z lakierem hybrydowym
oliwka (opcjonalnie) – nawilżenie skórek po zabiegu

Jeśli chodzi o powyższą listę wsyzstkie produkty dostaniecie w pobliskich hurtowniach kosmetycznych bądź na stronach internetowych sklepów : cosmetics zone, allepaznokcie, indigo, eclair, spn itd.
Są to tanie, podstawowe produkty jeśli chodzi o manicure hybrydowy. Ich jakość nie wpływa znacząco na zabieg, chyba że mówimy o narzędziach do usuwania skórek. Cążki niestety trzeba naostrzać lub wmieniać co jakiś czas. Dobrą opcją jest zainwestowanie we frezarkę, lecz to jest dosyć kosztowne.

Niezbędne róznież do wykonania manicure hybrydowego są także oczywiście baza, lakier i top, ale to opiszę w następnym poście 🙂

W internecie dostępne są również gotowe zestawy do manicure hybrydowego (TYLKO NIE TE TANIE Z ALLEGRO :)) . Ja właśnie zaczęłam od takiego zestawu firmy cosmetics zone (dostepny tutaj. Gorąco polecam owy zestaw szczególnie do użytku domowego!

Jeśli jest jeszcze coś co chcecie wiedzieć o manicure hybrydowym a nie jest związane z tematami które zaplanowałam, piszcie a postaram się opisać wasze tematy!

Jutro opis lakierów hybrydowych które przetestowałam, zapraszam 🙂

Kategoria:

01.04.2015

Aniela