NGNails Main Pic

Zdejmowanie hybrydy


erfWitam! W dzisiejszym poście opiszę krok po kroku proces zdejmowania hybrydy z płytki paznokcia. Dobre zdejmowanie lakieru hybrydowego jest bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowo zdejmowana hybryda może nam poniszczyć paznokcie. Opiszę kilka porad z doświadczenia.


Do zdjęcia hybrydy potrzebne nam będą: waciki (mogą być zwykłe, mogą być bezpyłkowe), aceton (nie jest on z firmy cosmetics zone, to tylko buteleczka, używam acetonu firmy Semilac) oraz sreberko, folia spożywcza.

1057


Ja zaczynam proces zdejmowania od spiłowania topu, ponieważ używam topu żelowego więc ten etap jest konieczny (aceton nie rozpuszcza żelu). Krok można pominąc przy stosowaniu topu hybrydowego aczkolwiek może to przyśpieszć proces zdejmowania :)


1064


Nasączam dobrze wacik acetonem.


1059


Przykładam mokry wacik do płytki, nastepnie owijamy w sreberko. Staram się zacisnąć folię na palcu jak najlepiej.


1058

1061

1062


Zawijam tak wszystkie pazurki. Czekam teraz 20 minut aż hybryda zmięknie pod wpływem acetonu i odklei się od płytki (czasami 15 starczy, zależy od lakieru hyrbydowego) .

 

1063

Niektóre stylistki wsadzają rękę na tym etapie do lampy, aby pod wpływem ciepła aceton szybciej zszedł z paznokcia. Niektóre zaś uważają, że jest to szkodliwe. Ja osobiście nie wkładam ręki do lampy. Jeśli chcemy przyśpieszyć proces możemy włożyć rękawiczkę lub podgrzać trochę rękę suszarką.


Tak wyglądają moje pazurki po 20 minutach. Teraz używam dłutka do skórek oraz bloczka polerskiego aby zeskrobać delikatnie hybrydę z paznokcia. Przy hybrydzie semilac zazwyczaj lakier zostaje w sreberku. Jak widać na kciuku oraz na palcu wskazującym nie pozbyłam się całkowicie topu zelowego, delikatnie spiłowuję resztkę hyrbydy.

 

1065
Niestety zapomniałam zrobić zdjęcia po całkowitym zdjęciu, ale uzupełnię to przy następnym zdejmowaniu hybrydy :)


 1. Anonymous pisze:

  wlaśnie wczoraj pierwszy raz zrobiłam samodzielnie hybrydy semilacami, Twój wpis będzie dla mnie bardzo pomocny przy ich ściąganiu <3

 2. Angie pisze:

  Bardzo sie cieszę :)

 3. Anonymous pisze:

  Ja też robię hybrydkami Semilaca od początku stosowania tego rodzaju lakierów i jestem wielką fanką <3 :) znam ten sposób ściągania, ale u mnie chyba lepiej się sprawdza moczenie w acetonie, a może dlatego, że tak szybciej schodzą. Próbowałaś? :)

 4. Angie pisze:

  Nie próbowałam , trzymanie paznokci zanurzonych w czystym acetonie jest niezdrowe, ma pewno szybsze ale bardziej szkodliwe, polecam jednak przezucic sie na waciki nasączone acetonem 😉

 5. Anonymous pisze:

  Wiem, czytałam, że lepiej wacikami.. ale jestem niecierpliwa i po zdjęciu od razu chcę nakładać nowy kolor jak najszybciej :) na razie nic mi nie jest z pazurkami, ale chyba przerzucę się na waciki, żeby mieć na co w ogóle te hybrydki nakładać. Pozdrawiam 😉

 6. Stokrotka pisze:

  Właśnie zastanawiam się nad zdejmowaniem pod lampa. Nie wiem jak to możliwe ale nie chciała mu kompletnie zejść hybryda normalnie po mojej wizycie w salonie. Miałam nałożone : baza proteinowa z indigo, która lekko nadbudowano mi paznokieć, dwa razy kolor biały później zrobione na tym lekkie ombre z niebieskiej farbki top i namalowany lekki wzorek na wskazującym palcu czarna farbka. Siedziałam z hybryda 20 minut. Później okazało się ze może jednak spiluje top chociaż niby nie był on żelowy. Trochę poszło ale przy połowie paznokci dalej był mocny opór. W końcu nie wiedzialam co już robić wiec wsadziłam po prostu palce do Acetonu i namoczylam paznokcie. Hybryda na końcach i tak się trzymała i jak ją ściągałam to odchodziło mi z moimi paznokciami wiec w pięknych długich zjechałam. Do zera. Nie wiem jaka może być przyczyną czy ja coś źle robiłam czy jak. Ale jak tak ma wyglądać moje ściąganie hybryd to ja dziękuję. W salonie większość lakierów była semilaca albo neonail wiec miałam istny miks ba dłoniach. W domu mam wszystko semilac i mam nadzieje ze pójdzie łatwiej.

  1. Anielka pisze:

   Możliwe, że na paznokciu był położony żel, np. to ombre robione farbką – farbka mogła być żelowa, top również tym bardziej jeśli paznokieć był nadbudowany proteiną, bo wtedy można stosować topy żelowe na hybrydę … jeśli paznokcie są nadbudowywane proteiną to łatwiej chyba je piłować, dzięki dodatkowej warstwie proteiny nie przepiłujemy paznokcia, a nie trzeba jej się do końca pozbywać i nałożyć nową bazę, kolor i top :) co do zdejmowania pod lampą to czytałam kiedyś negatywne opinie na ten temat, sama tej metody nie stosuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *